Süper Loto Nedir? Nasıl Oynanır?

Süper Loto Nasıl Oynanır? Süper Loto Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? Süper Loto’da Bir Kuponda Kaç Kolon vardır? Yazımızda bu soruların Yanıtlarını ve Süper Loto İle İlgili Merak Ettiğiniz Daha Birçok Bilgiyi Bulacaksınız.
Süper Loto, Milli Piyango İdaresi’nin düzenlediği bir şans oyunudur. Amaç, sıralı 54 sayı içinden Süper Loto şanslı sayılar dizinini bulmaktır. Süper Loto çekilişleri, her hafta perşembe günü 21,00-21.30 saatleri arasında yapılarak, Süper Loto sonuçları en geç 21.30’da kamuoyuna açıklanır. Çekiliş, Milli Piyango İdaresi’nin Ankara Balgat’da bulunan binasında noter huzurunda yapılır. Süper Loto çekilişi, Milli Piyango İdaresi’nin resmi internet sitesinden canlı olarak yayınlanır. Yine aynı sitede sonuçlar açıklanır.

SÜPER LOTO NASIL OYNANIR?

Süper Loto kolonunda sıralı şekilde 1’den 54’e kadar sayılar vardır. Her sayı bir küçük kutunun içindedir. Bu 54 sayıdan 6’sı işaretlenir. Eğer 6’dan fazla sayı işaretlenirse, o kolon iptal olur. Büyük ikramiyeyi kazanmak için, 6 sayının da bilinmesi gerekir.5-4-3 sayı tahminine de ikramiye verilmektedir. Bir Süper Loto kolonunun fiyatı 2 TL’dir. Bir Süper Loto Kuponunda 6 kolon bulunmaktadır. Bir tam Süper Loto kuponunun fiyatı 12 TL tutmaktadır. Süper Loto’yu, Türkiye’de yaygın olarak bulunan Süper Loto bayilerine giderek oynayabilirsiniz. Kolonları kendiniz istediğiniz gibi doldurabileceğiniz gibi, Süper Loto makinesine da oynatabilirsiniz. Bayi işleminizi yaptıktan sonra, size bir kupon çıktısı verecektir. Sonuçları takip edebilmek ve ikramiye kazanmanız durumunda ikramiyenizi alabilmeniz için, bu çıktıyı saklamanız gerekir. Üzerindeki yazılar, okunmayacak kadar yıpranmış kuponlara ikramiye ödemesi yapılmaz. 18 yaşından küçükler Süper Loto oynayamazlar ve kazansalar dahi ikramiye ödemesi yapılmaz. 18 yaşından küçüklere Süper Loto oynatmak kanunen suçtur.
Kazanılan ikramiyeler idare tarafından belirlenen şubeler aracılığı ile gerçekleştirilir. Büyük ödül talihlisinin ödemesi ise genel merkez aracılığı ile yapılmaktadır. 1 yılın ardından kazanılan ikramiyeler zaman aşımına uğramaktadır. Bu nedenle çekiliş tarihinden itibaren yıl içinde büyük ödül talep edilmelidir.

Süper Loto 6/54 oyununda;
(3) ve (4) bilenlerin ikramiyelerini bayiler,
(5) bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve Milli Piyango İdaresi Şubeleri,
(6) bilenlerin ikramiyeleri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce ödenmektedir.

SÜPER LOTO KAZANMA OLASILIKLARI

6 Bilme Olasılığı 25 milyon 827 bin 165’da 1 ihtimal
5 Bilme Olasılığı 89 bin 677’de 1 ihtimal
4 Bilme Olasılığı 1.526’da 1 ihtimal
3 Bilme Olasılığı 74,66’da 1 ihtimal
2 Bilme Olasılığı 8,85’da 1 ihtimal
1 Bilme Olasılığı 2,51’da 1 ihtimal
0 Bilme Olasılığı 2,10’da 1 ihtimal

SÜPER LOTO ŞANSLI SAYILAR

Süper Loto şans oyunu, Sayısal Loto’nun biraz değiştirilmiş şeklidir. Süper Loto’da seçim yapılacak sayı sayısı 54, Sayısal Loto’da ise bu sayı 49’dur. İşaretlenecek sayı sayısı ise, her iki şans oyununda da 6’dır. Yani Süper Loto’yu tutturabilme olasılığı, Sayısal Loto’ya göre daha düşüktür. Her iki şans oyununda da, büyük ikramiye tutarları milyonları bulmaktadır. Süper Loto büyük ikramiyesini kazanabilmek, birçok insanın hayallerini süslemektedir. Süper Loto şanslı sayılar dizinini bulabilmek için, çeşitli matematiksel analiz yöntemlerine başvuranlar olmaktadır. Süper Loto’da 6 tutturabilme ihtimali, yaklaşık olarak 26 milyonda 1’dir. Kazanma şansının bu kadar düşük olduğu bir şans oyununu, matematiksel analizler yaparak kazanabilmek mümkün değildir.

Piyango, Süper Loto, Sayısal Loto,10 Numara, Şans Topu gibi oyunlar, tamamen şansa dayalı oyunlardır. Seçilen tüm sayı kombinasyonlarının gelme olasılığı eşittir. Oynayıp şansınızı denersiniz. Oynayan herkesin, küçük de olsa büyük ikramiyeyi kazanma şansı vardır. Talih kuşu herkesin başına konabilir. Süper Loto’da birbirini takip eden 3 sayının geldiği çok görülmemiştir.17-18-19 gibi tercihler yapmamak mantıklı olabilir. Süper Loto’da en çok çıkan sayılar, araştırılarak kupona yazılabilir. Bazı kişiler, her hafta aynı sayıları oynayarak şanslarını denemektedir.

Süper Loto’da bugüne kadar en çok çıkan on sayı sırasıyla; 13, 53, 37, 1, 45, 4, 17, 47, 20, 22

Süper Loto’da bugüne kadar en az çıkan on sayı sırasıyla; 52, 32, 42, 44, 11, 25, 53, 3, 9, 28