Sayısal loto denildiğinde şans oyunu sevenler arasında küçük çaplı bir tartışma çıkıyor. Konu ise sayısal lotoyu makineye oynatmak mı yoksa elle oynamak mı mantıklı?

Yıllarını lotoya vermiş kişiler elle oynamayı savunsa da aslında ikisi arasında pek bir fark olduğu söylenemez.

En azından istatistik açısından. Ancak işin psikolojik boyutu ve insan faktörün düşündüğümüzde işler biraz değişebilir. Ama tüm bunlardan önce ilke defa şans oyunu oynayacaklar ya da daha şans oyunlarından tecrübe kazanmamışlar için makineye oynatmak nedir ona bakalım.

Sayısal Lotoyu Makineye Oynatmak Ne Demek?

Makineye oynatmak kavramı şans oyunlarında yaygın olarak kullanılan bir kavram. Normalde herhangi bir şans oyununu oynarken kuponu elle doldurmanız gerekir. Sayısal Loto için de bu durum geçerlidir. 1 ila 49 arasında yer alan rakamlardan 6 tanesini seçmenizi gerekir.

Seçtiğiniz rakamları her kolona altı rakam gelecek şekilde oynamalısınız. İşaretleme işlemini dik bir şekilde yapmalı ve kırmızı kalem haricinde bir kalem kullanmalısınız. Geleneksel olarak birçok kişi lotoyu bu şekilde oynar. Daha sonra işaretlenen kuponun makineden geçmesi gerekir.

Ancak bazı durumda insanlar makinenin seçim yapmasına izin verir. Makineye oynatmak olarak bilinen bu durumda bayi sahibi makinede yer alan Sayısal Loto düğmesine basarak her satırda rastgele 6 rakamın çıkmasını sağlar. Sizin tek yapmanız gereken kaç kolon oynayacağınızı söylemek. 2 kolon oynamak istiyorum dediğinizde görevli ilgili butona basarak 2 sıra oynar. Buna Sen Seç sistemi denir. Kupon çıktısında her kolonun sonunda SS olarak gösterilir.

Elle Mi Oynamalı Yoksa Makineye Mi Oynatmalı?

Aslında ikisi arasında bir fark yok. Ancak şanslı rakamları olan kişiler Sayısal Lotoyu makineye oynatmak istemez. Bu kişiler favori rakamlarını elle girerler. Çünkü makine kullanarak loto oynadığınızda rakamlar rastgele olarak verilir. Bu durumda seçim yapmanız mümkün olmaz.

Eğer zamanınız yoksa ve hızlı bir şekilde Sayısal oynamak istiyorsanız, makine iyi bir tercih olabilir. Makineyle oynamak sadece birkaç saniyenizi alır ve hangi rakamı seçeceğinizi düşünmenize gerek kalmaz. Ama işin heyecanının rakam seçimi olduğunu düşünüyorsanız, elle oynamak size daha uygun olabilir. Her iki durumda da önemli olan büyük ikramiyeyi tutturmak.

Bizler Bikolon.com ekibi olarak elle oynamanın şansımızı arttıracağını düşünerek sayısal loto oyununda ve diğer tüm oyunlarda oynadığımız toplam 1200 kolonu kendimiz belirleyerek oynuyoruz. Kurduğumuz yeni nesil ortaklık sistemi sayesinde sizler de üye olabilir, ortaklarımız arasında yerinizi alabilirsiniz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.