Şans Topu Nedir? Nasıl Oynanır?

Sayısal Loto, Süper Loto ve On Numara’nın yanı sıra diğer bir popüler şans oyunu ise Şans Topu olarak sayılabilir. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen bu oyunda amaç, çekilişteki rakamları doğru bir şekilde tahmin ederek büyük ikramiyenin sahibi olmak.

Birçok kişi büyük ikramiyeyi kazanarak hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Bu nedenle de Şans Topu gibi oyunlara olan ilgi yüksek. Peki bu oyun nasıl oynanıyor? İşin uzmanları tüm detayları bilse de şans oyunlarına yeni başlayanlar için nasıl oynandığına dair detayları hazırladık.

Şans Topu Nedir?

Şans Topu diğer oyunlardan farklı olarak iki ayrı rakam seti içeriyor. Oynayacak kişilerin iki ayrı rakam setinden seçim yapması gerekiyor. İlk set içerisinde 1 ila 34 arasında değişen rakamlar yer alıyor. Bu set içerisinde beş rakam seçilmesi gerekiyor. İkinci set içerisinde ise 1 ila 14 arasında değişen rakamlar var. Bu set içerisinde ise bir rakam seçilmesi gerekiyor.

Şans oyunu oynandıktan sonra büyük ikramiyeyi kazanmak için ilk beş rakamı ve ikinci setteki bir rakamı doğru tahmin etmek gerekiyor. Bu durum 5+1 olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra farklı rakam kombinasyonları için farklı ödül seçenekleri var.

Örneğin 4+1, 3+1, 2+1 ve 1+1 için ödül kazanmak mümkün. Bunun yanı sıra +1’lik kısmın olmadığı, ilk setten 4 ve 3 rakamın bilindiği durumlarda da ödül kazanmak mümkün.

Şans Topu Nasıl Oynanır

Daha az rakam arasından tahmin yapıldığı için Şans Topunda büyük ikramiye kazanma olasılığı daha yüksek. Şans Topu’nda 5+1 bilme ihtimali : 3.895.584/1 Bu nedenle birçok kişi bu şans oyununa ilgi gösteriyor. Oyunu oynarken ilk bölümden beş ikinci bölümden ise bir sayı seçmek gerekiyor. Daha sonra seçilen sayıları kupon üzerinde işaretlemek gerekiyor.

İşaretleme işlemi dik olarak yapılmalı ve kırmızı kalem kullanılmamalı. Kupon hazırlandıktan sonra bayide makinadan geçirilmeli. Diğer bir seçenek ise doğrudan makineye oynatmak. Makineye oynatma durumunda sayılar makine tarafından otomatik olarak seçiliyor. Elle oynama ve makineye oynatma arasında istatiksel olarak fark olmasa da bazı kişiler elle oynamayı tercih ediyor. Elle oynayarak favori rakamlarınızı oynayabilirsiniz.