On Numara Nedir? Nasıl Oynanır?

Diğer şans oyunlarına göre daha az ilgi görse de On Numara, Türkiye’de yaygın olarak oynanan şans oyunlarından biridir. Milli Piyango idaresi tarafından düzenlenen çekiliş sonucunda bir adet büyük ikramiye verilir. Ayrıca farklı ödül miktarlarına sahip teselli ödülleri de dağıtılır.

On Numara Nedir?

On Numara, kazanma olasılığı en yüksek şans oyunu olarak kabul edilir. Bu şans oyununda 1 ila 80 arasında değişen rakamlar arasından seçim yapılır. Oynayan kişilerin her kolonda 10 rakam seçmesi gerekir. Ancak çekiliş aşamasında toplam 22 rakam çekilir.

Çekilen 22 rakam arasından 10 rakamı bilen kişi ya da kişiler büyük ödülü kazanır. Bilinmesi gereken rakamdan daha fazla rakam çekildiği için büyük ödülü kazanma olasılığı daha yüksektir. Diğer şans oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da ödül devri olabilir. Eğer çekiliş tarihinde 10 rakamı doğru tahmin eden çıkmasa ödül bir sonraki haftaya aktarılır. 10 rakam doğru tahmin edilene kadar devir işlemi devam eder.

Büyük ikramiyenin yanı sıra 9, 8, 7 ve 6 bilenler için de ödül verilir. Ayrıca diğer oyunlardan farklı olarak bu oyunca çoklu çekiliş seçeneği bulunur. Bu seçenek işaretlendiğinde aynı rakamlar birden fazla çekilişte kullanılabilir. 2, 3 ve 4 olmak üzere seçenekler bulunur.

On Numara Nasıl Oynanır?

On Numara oynamak için 10 rakam seçilmesi gerekir. Seçilen rakamlar, kolonda yer alan alanlara dik bir şekilde işaretlenir. Ayrıca bu rakamlarda daha sonraki çekilişlerde de kullanılacaksa çoklu çekiliş kutusunun işaretlenmesi gerekir.

Şanslı rakamları olanlar ve her çekilişte bu rakamları kullanmak isteyenler 4 çekilişe kadar aynı rakamları kullanabilir. Rakamların ve istek halinde çoklu çekiliş kutusunun işaretlenmesinden sonra kuponun makinada işlenmesi gerekir.

On Numara Oynarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kuponun makineye işletilmesidir. Aksi durumda kupona büyük ikramiye çıksa bile ikramiyeyi almanız mümkün olmaz. Bunun yanı sıra kuponların yetkili bayilerde oynanması gerekir. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra tek yapmanız gereken şanslı rakamlarınıza karar vererek bu rakamları kuponunuza işaretleyerek On Numara oynamak.