DETAYLAR

Üyelik ve Hesap Doğrulama

Üyelik: Bikolon.com’a üye olduğunuzda profil sayfanıza giderek  “Hesabım” altında sizden istediğimiz bilgileri lütfen eksiksiz şekilde doldurunuz. Bu bilgileri kullanarak, 52 hafta sürecek olan Şans Ortaklığı Sözleşmemizi hazırlayacağız.

Hesap Doğrulama: Hesabınızın sadece sizin tarafınızdan kontrol edilebilmesini güvence altına almak ve ilerleyen dönemlerde ikramiye paylaşımlarında size ulaşabilmemiz için Hesap Doğrulama işlemlerini tamamlamanız çok önemli.

 • E-Mail Doğrulama
 • GSM No Doğrulama
 • T.C. Kimlik No Doğrulama

* Tüm bu bilgiler KVKK Politikamız çerçevesinde bikolon.com güvencesi altındadır.

Satın Alma İşlemleri

Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra Şans Ortaklığı Sözleşmesini başlatmak için sizin için hazırladığımız paketlerden en az 1 kolon payı satın almanız gerekiyor. İsterseniz daha fazla kolon hakkı satın alarak şansınızı ve payınızı arttırabilirsiniz.

 • Sayısal Loto / 52 Hafta – 104 Kolon Paketi: Bu paketten 1 kolon payı satın aldığınızda, 52 hafta boyunca haftada 2 defa yapılan her çekilişte 1 kolon hakkına sahip olacaksınız.
 • Süper Loto / 52 Hafta – 52 Kolon Paketi: Bu paketten 1 kolon payı satın aldığınızda, 52 hafta boyunca haftada 1 defa yapılan her çekilişte 1 kolon hakkına sahip olacaksınız.
 • Şans Topu / 52 Hafta – 52 Kolon Paketi: Bu paketten 1 kolon payı satın aldığınızda, 52 hafta boyunca haftada 1 defa yapılan her çekilişte 1 kolon hakkına sahip olacaksınız.
 • On Numara / 52 Hafta – 52 Kolon Paketi: Bu paketten 1 kolon payı satın aldığınızda, 52 hafta boyunca haftada 1 defa yapılan her çekilişte 1 kolon hakkına sahip olacaksınız.
 • Tüm oyunlarda bir seferde en az 1 ve en fazla 100 kolon payı satın alabilirsiniz.

 

Satın almak istediğiniz paketi kullanıcı paneli altında bulunan “Paket Al” kısmından seçerek satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce hesabınıza bakiye yatırmanız gerekmektedir. Bakiyeniz hesabınıza tanımlandıktan sonra Paket Al kısmından alım yapabilirsiniz. Alım sonrası sizlere E-posta ile bir onay mesajı ve Şans Ortaklığı Sözleşmesi göndereceğiz. Bununla birlikte sizin ortak olduğunuz oyunlarda oynanmış kolonların tamamını panelde bulunan Oyunlar kısmından görebilirsiniz. İşte bu kadar basit. Artık ortağız.

İkramiye Dağılımı Nasıl Yapılıyor?

 • Her hafta Pazartesi günü, 7 günlük tüm oyunlara ait X sayıda kolon fiziksel olarak oynanır ve kullanıcı paneline işlenir.
 • Her oyuna ait çekiliş yapıldıktan sonra resmi sonuçlar ve ikramiye miktarları kullanıcı paneline işlenir.
 • Resmi sonuçlar ve ikramiye tutarları işlendikten sonra Bikolon.com komisyonu düşülerek, kalan miktar ortakların kolon payına göre hesaplarına tanımlanır. Örn: Toplam 600,00 TL ikramiye kazanılmışsa, 540,00 TL tüm ortaklara ortaklık payı oranında dağıtılır. Bu işlem her çekilişten sonra yeniden yapılır. Böylece ortak hesabında ikramiyeler birikir.

Kolon Payı Nedir?

Kolon Payı, her ortağın satın alarak sahip olduğu ortaklık payı anlamına gelir.

Her oyun, bir önceki hafta belirlenen kolon sayısında oynanmaktadır. Tek bir oyun örneği üzerinden açıklayalım. On Numara oyunu başlangıçta 300 kolon olarak belirlenmiş olup, ortak üye sayısı arttıkça en fazla 3000 kolona kadar oynanacaktır. Her ortak bir seferde en az 1 en fazla 100 kolon hakkı satın alabilir.

Ahmet, stokta bulunan 1 kolon hakkını satın alırsa o hafta oynanan 300 kolonda 1 kolon hakkına sahip olmaktadır. Böylece, On Numara oyununda kazanılan toplam ikramiyede 1/300 oranında kolon payı olacaktır.

Diğer bir hafta 1800 On Numara kolonu oynandığında, o hafta Ahmet’in, 1/1800 oranında kolon payı olacaktır.

Ortak sayısı artarak tüm kolonlar satıldığında artık 3000 kolon oynanacaktır. Bu durumda Ahmet aynı anda 3000 kolona 1/3000 oranında ortak olacaktır.

Gördüğünüz gibi, oynanan kolon sayısı arttıkça ikramiye kazanma olasılığı artmaktadır. Ortaklığa ilk giren Ahmet, sonradan eklenen On Numara kolonlarına da ortak olacaktır.

Bu örnek aynı şekilde Sayısal Loto, Süper Loto ve Şans Topu için de geçerlidir.

Banka Hesabı Ekleme ve Para Çekme Talebi Oluşturma